Pierwszy Kongres Polskiego Przekładoznawstwa: Koncepcje - metodologie - działania 19-21 maja 2022

W dniach 19-21 maja 2022 na Wydziale Polonistyki UJ odbędzie się Pierwszy Kongres Polskiego Przekładoznawstwa zorganizowany przez Centrum Badań Przekładoznawczych przy Wydziale Polonistyki UJ, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Instytut Badań Literackich PAN. Weźmie w nim udział ponad 130 badaczek i badaczy przekładu z całego kraju oraz z ośrodków zagranicznych.
Patronat honorowy nad Kongresem objęli JM Rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz JM Rektor UAM Bogumiła Kaniewska.

Inauguracja odbędzie się w Auli Collegium Novum w czwartek, 19 maja o godzinie 9.30. Wykłady inauguracyjne wygłoszą prof. Elżbieta Tabakowska (UJ) i prof. Edward Balcerzan (UAM).

Więcej informacji oraz program Kongresu można znaleźć na stronie Kongresu Przekładoznawstwa.

Plakat wydarzenia