Pomiń baner

Powroty. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Powroty. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Serdecznie zapraszamy STUDENTÓW I WYKŁADOWCÓW WYDZIAŁU POLONISTYKI na STUDENCKIE WARSZTATY PRZEKŁADOWE Tegoroczne spotkania odbędą się w dniach 13-15 maja pod hasłem Powroty. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe są organizowane już po raz trzynasty, a po raz trzeci czuwają nad nimi połączone siły studentów Wydziału Polonistyki i Wydziału Filologicznego UJ. Poza językiem angielskim, stanowiącym źródło i rdzeń warsztatów, będziemy w tym roku pracować z przekładami z niemieckiego, szwedzkiego, i ukraińskiego, odbędzie się także warsztat przekładu audiowizualnego oraz panel referatów studenckich. Nasze spotkania są niepowtarzalną okazją, żeby uczyć się od uznanych badaczy, spotkać ze świetnymi tłumaczami, wymieniać doświadczeniami w gronie młodych entuzjastów i samemu spróbować swoich sił na akademickiej mównicy.
więcej o Powroty. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe
wydarzenie

Pani Ewelina Ząbek, studentka I roku przekładoznawstwa literacko-kulturowego na Wydziale Polonistyki została laureatką konkursu na roczne stypendium przekładu literackiego (műfordító képzés) w Instytucie im. Balassiego w Budapeszcie. Jest to stypendium przyznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Węgier, dzięki któremu zdolni młodzi tłumacze przez rok mogą mieszkać w Budapeszcie i szlifować swoje umiejętności językowe i przekładowe.
więcej o Pani Ewelina Ząbek laureatką konkursu na roczne stypendium przekładu literackiego (műfordító képzés) w Instytucie im. Balassiego w Budapeszcie
Languages in War and Conflict: The challenges to Translation Studies

Languages in War and Conflict: The challenges to Translation Studies

Szanowni Państwo, w imieniu Centrum Badań Przekładoznawczych Wydziału Polonistyki UJ z przyjemnością zapraszam na kolejny wykład z serii Translation in New Contexts. We wtorek 7 maja będziemy gościć prof. Hilary Footitt z University of Reading w Wielkiej Brytanii, która wygłosi wykład pod tytułem Languages in War and Conflict: The challenges to Translation Studies. Spotkanie poprowadzi dr hab. Roma Sendyka. Zapraszamy 7 maja o godzinie 18.30 do sali 42 przy Gołębiej 16.
więcej o Languages in War and Conflict: The challenges to Translation Studies