Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty dla studentów

22.09.2020 - wiadomość dla studentów I roku
 

Szanowne Panie,  

z radością witam Was na pierwszym roku studiów przekładoznawczych na Wydziale Polonistyki i cieszę się na wspólną pracę. W tym roku mój kontakt z Paniami będzie nieco ograniczony, ponieważ będę na urlopie naukowym. Opiekę nad Wami będzie sprawować dr Zofia Ziemann (zofia.ziemann@uj.edu.pl).  

Harmonogram zajęć jest dostępny w USOSie oraz na stronie Wydziału Polonistyki; mam nadzieję, że bez przeszkód zarejestrujecie się na zajęcia. Proszę zwrócić uwagę na zajęcia do wyboru – w tym semestrze są to warsztaty przekładowe. Mają one z założenia charakter wielojęzyczny, choć ze względu na przewagę osób pracujących z językiem angielskim, pewnie angielszczyzna będzie dominować, niemniej zadbamy o potrzeby osób pracujących w innych językach.   

Zajęcia realizowane na Wydziale Filologicznym należy uzgadniać z koordynatorami w poszczególnych Instytutach. Proszę zwracać się do nich mailowo lub w trakcie dyżurów w razie wątpliwości czy kłopotów, ale także z prośbą o konsultacje swoich wyborów i decyzji zajęciowych – rzecz w tym, aby wybrane zajęcia najlepiej odpowiadały Waszym potrzebom. Oczywiście ja także służę pomocą w wyborze zajęć.  

Chciałabym zaprosić Panie na krótkie wirtualne spotkanie poświęcone organizacji studiów na naszym kierunku we czwartek, 8 października o godzinie 14.15 czyli pod koniec pierwszego wykładu Introduction to Translation Studies. Porozmawiamy o programie i organizacji studiów, pracy koła naukowego przekładoznawców i innych możliwościach rozwoju Pań przekładowych talentów. Chętnie odpowiemy też na pytania i wątpliwości.   

 

Z serdecznymi pozdrowieniami - Magda Heydel 

 

Zachęcamy również do zapoznania się z komunikatami ogólnowydziałowymi na stronie Wydziału Polonistyki