czerwiec 2019

Data: 11.06.2019
Miejsce: Kraków, ul. Grodzkaj 64, sala 302
Translation in New Contexts

Centrum Badań Przekładoznawczych przy Wydziale Polonistyki UJ z wielką przyjemnością zaprasza na wykład prof. Lydii Liu w ramach cyklu "Translation in New Contexts" Profesor Liu jest szefową Instytutu Komparatystyki Literackiej na Uniwersytecie Columbia, teoretyczką mediów i przekładu, autorką m.in. wpływowych prac The Freudian Robot: Digital Media and the Future of the Unconscious (2010) oraz Tokens of Exchange: The Problem of Translation in Global Circulations (ed.1999).

W naszym cyklu prof. Lydia Liu wygłosi wykład pod tytułem "Sense and Nonsense: the Place of Meaning in Translation", w którym przemyśli granice między sensem i nonsensem w różnych językach, by podważyć istniejące modele przekładu, ugruntowane na błędnych jej zdaniem pojęciach przekładalności i nieprzekładalności.

Zapraszamy we wtorek 11 czerwca 2019 roku o 18.30 do sali 302 przy ul. Grodzkiej 64.

Plakat >>

Magda Heydel