Konkurs na stanowisko stypendysta (student/doktorant) w projekcie badawczym NCN OPUS 20 Stulecie przekładu

Wydział Polonistyki UJ ogłasza konkurs na stanowisko stypendysta (student/doktorant) w projekcie badawczym NCN OPUS 20 Stulecie przekładu. Tłumacze i ich twórczość w literaturze polskiej po 1918 roku (kierownik projektu: dr hab. Magda Heydel, prof. UJ).

Zadaniem stypendysty będzie udział w realizacji projektu, w szczególności:

- pozyskiwanie i opracowywanie danych bibliograficznych
- prowadzenie samodzielnych kwerend bibliotecznych i archiwalnych i innych badań bio- bibliograficznych w zakresie historii przekładów i tłumaczy
- udział w zebraniach zespołu badawczego
- opracowywanie raportów z realizacji zadań badawczych
- prezentacja wyników badań na konferencjach
- realizacja innych zadań badawczych i organizacyjnych zlecanych przez kierowniczkę projektu

Wymagania minimalne dla kandydatów:
- status studenta lub doktoranta (szczegóły: https://cwn.uj.edu.pl/wynagrodzenia/stypendia, punkt 8b) w zakresie przekładoznawstwa lub dyscypliny pokrewnej

- zainteresowanie historią przekładu potwierdzone tematyką prowadzonych badań i/lub publikacjami
- znajomość języka obcego innego niż angielski

Mile widziane również:
- doświadczenie w zakresie archiwistyki, zarządzania dokumentacją i/lub informacji naukowej

- doświadczenie w pracy z bazami danych (znajomość programu MS Excel oraz narzędzi do opracowywania i prezentacji danych, np. OpenRefine, Tableau lub podobne)

- doświadczenie w realizacji projektów badawczych w zakresie przekładoznawstwa
- doświadczenie w zakresie wystąpień na międzynarodowych konferencjach naukowych

- biegła znajomość języka angielskiego

Warunki zatrudnienia:

- wynagrodzenie brutto 2500 miesięcznie (umowa stypendialna) przez okres 9 m-cy

- przewidywany początek zatrudnienia: 1.10.2023

- nieregulowany czas pracy w wymiarze porównywalnym do ok. ½ etatu (system zadaniowy)

Zgłoszenia (list motywacyjny oraz CV potwierdzające spełnienie w/w wymagań) prosimy przesyłać na adres m.heydel@uj.edu.pl do dn. 18.09.2023. Przed zawarciem umowy stypendialnej zwycięzca konkursu zostanie poproszony o okazanie dokumentów potwierdzających informacje zawarte w CV (oryginał/odpis świadectwa ukończenia studiów, etc.).

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 25.09.2023

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie https://przekladoznawstwo.polonistyka.uj.edu.pl/-aktualnosci.